folio
10 بهمن 1401 - 15:50

72 هزار سالمند شناسنامه دار در ایلام زندگی می کنند

معاون سیاسی، امنیتی استانداری ایلام گفت: ۷۲ هزار نفر سالمند شناسنامه دار در این استان زندگی می کنند که از خدمات مراکز درمانی بهره مند هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، محمدسبحان حسنی معاون سیاسی، امنیتی استانداری ایلام روز دوشنبه در نشست کارگروه فرهنگی زنان، خانواده و سالمندان این استان گفت: خانواده ها و مردم به طور جامع از خدمات رسانی دستگاه ها برای سالمندان آگاه نشده اند و در این راستا علوم پزشکی، بهزیستی، کمیته امداد، هلال احمر و بیمه سلامت با برگزاری جلسات هم افزایی ضمن استفاده از توان همدیگر، خدمات خود به سالمندان را به اطلاع جامعه هدف خود برسانند.

وی افزود: حمایت و غربالگری از سالمندان در مراکز نگهداری و منازل، انجام تست های بیماری رایگان با حضور کارشناسان سلامت از جمله خدمات ویژه سالمندان توسط دستگاه های هدف از جمله بهزیستی، کمیته امداد و دانشگاه علوم پزشکی عنوان کرد.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار ایلام بیان کرد: از دیگر نیازهای سالمندان تامین داروهای مصرفی این قشر است که با مشارکت جمعیت هلال احمر و دانشگاه علوم پزشکی اقلام دارویی این افراد تامین می شود.

حسنی گفت: با توجه به بافت فرهنگی و اجتماعی استان، از مجموع کل سالمندان تنها تعداد ۶۵ نفر در مراکز نگهداری بهزیستی نگهداری می شوند.

وی ادامه داد: ۷۲ هزار نفر سالمند شناسنامه دار در این استان زندگی می کنند که از خدمات مراکز درمانی بهره مند هستند. 

حسنی گفت: از مهمترین نیازهای سالمندان مناسب سازی معابر عمومی، ساختمان های مسکونی و اداری برای تسهیل در تردد این قشر و همچنین تامین تجهیزات توانبخشی از جمله ویلچر، واکر، تخت و سایر اقلام از دیگر نیازهای سالمندان است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام به فعالیت قصابی های غیرمجاز اشاره کرد و گفت: سلامت تغذیه مردم در اولویت است و باید با انجام راهکارهای مناسب این مشکلات باید مرتفع شود.

حسنی با اشاره به این که بیماری و تهدید ناشی از  گوشت های فاقد نظارت بیشتر از مرغوبیت آن ها است افزود: درآمدزایی و مقاومت قصاب ها و استقبال مردم از گوشت های ذبح شده در این قصابی ها باعث شده است که فعالیت این قصابی ها بدون رعایت موازین بهداشتی و حتی شرعی تداوم داشته باشد.

وی یادآور شد: باتوجه به میزان درآمدزایی این واحدها و نیز استقبال مردم از گوشت ذبحی آنها باید شرایطی برای ایجاد یک کشتارگاه با حضور ناظر شرعی و بهداشتی فراهم شود.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1007824